ΕΕΥ: Συμπληρωματική Κλήση για Πρόγραμμα Παιδαγωγικής Κατάρτισης 2020-2021


Η Επιτροπή Εκπαιδευτικής Υπηρεσίας ανακοινώνει τα ακόλουθα, σχετικά με το Πρόγραμμα Παιδαγωγικής Κατάρτισης των υποψήφιων εκπαιδευτικών Μέσης Εκπαίδευσης της σχολικής χρονιάς 2020-2021:

  1. Με βάση σχετική εισήγηση του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού καθώς και τη σειρά κατάταξης στους πίνακες διοριστέων/διορισίμων, η Επιτροπή καλεί τους ακόλουθους υποψήφιους εκπαιδευτικούς, οι οποίοι θα πάρουν και προσωπικές επιστολές, να απαντήσουν, το αργότερο μέχρι την Τετάρτη, 19 Αυγούστου 2020, και ώρα 1.00μ.μ κατά πόσον ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν το Πρόγραμμα Παιδαγωγικής Κατάρτισης της σχολικής χρονιάς 2020-2021, υποβάλλοντας μόνο ηλεκτρονικά τη σχετική δήλωση (Έντυπο ΕΕΥ.10), στην ιστοσελίδα της Επιτροπής, στη διεύθυνση: http://www.eev.gov.cy.
  2. Τονίζεται ότι στο έντυπο ΕΕΥ.10 θα εμφανίζονται η διεύθυνση αλληλογραφίας, το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (e-mail), καθώς και τα τηλέφωνα επικοινωνίας του κάθε υποψήφιου, τα οποία θα πρέπει απαραιτήτως να επικαιροποιηθούν από κάθε υποψήφιο.
  3. Με συμφωνία που έγινε μεταξύ του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού και του Πανεπιστημίου Κύπρου, το Πρόγραμμα Παιδαγωγικής Κατάρτισης διεξάγεται στο Πανεπιστήμιο Κύπρου (Σχετικό ενημερωτικό σημείωμα στον ακόλουθο σύνδεσμο).
  4. Σημειώνεται ότι, σύμφωνα με τις πρόνοιες του άρθρου 28Γ των περί Δημόσιας Εκπαιδευτικής Υπηρεσίας Νόμων του 1969 έως (αρ.2) του 2019, υποψήφιοι εκπαιδευτικοί λειτουργοί οι οποίοι, μετά από πρόσκληση της Επιτροπής, δεν συμπληρώσουν με επιτυχία το Πρόγραμμα, διαγράφονται από τον οικείο πίνακα διοριστέων/διορισίμων. Σημειώνεται, επίσης, ότι η επιτυχής συμπλήρωση του Προγράμματος δεν συνεπάγεται καθ’ οιονδήποτε τρόπο διορισμό στη Μέση Εκπαίδευση. Επιπλέον, τονίζεται ότι αυτοί που δεν θα παρακολουθήσουν το Πρόγραμμα στο οποίο καλούνται δεν θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν οποιοδήποτε μελλοντικό Πρόγραμμα, εκτός εάν επικαλεστούν σοβαρούς προσωπικούς λόγους υγείας, πιστοποιούμενους από αρμόδιο ιατροσυμβούλιο, ή λόγους συνέχισης μεταπτυχιακών σπουδών επιπέδου ‘Μάστερ’ ή διδακτορικού, πιστοποιούμενους από το Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα στο οποίο φοιτούν, ή λόγους εγκυμοσύνης ή τοκετού, σε περίπτωση γυναίκας υποψηφίου, υποβάλλοντας, τα ανάλογα πιστοποιητικά στο Γραφείο της Επιτροπής.

ΠΙΝΑΚΕΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ ΜΕΣΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Θρησκευτικών

Αρ

Ονοματεπώνυμο

18

Καραμανής Γεώργιος

19

Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος

20

Αλβανός Δημήτριος

21

Χαϊδούτης Αντώνιος

22

Βιτούλας Ανδρέας

23

Παπανίκας Ιωάννης

24

Μαλαής Χρίστος

 

25

Κίσσα Στυλιανή

26

Γκόλα Αγγελική

27

Χριστοφορίδου Θεοδώρα

28

Βλαδιμήρου Γεώργιος

29

Έλληνα Ελισάβετ

30

Γεωργιάδης Ευθύμιος

31

Παπαευέλθοντος-Κυπριανού Μαρία

32

Ιωάννου Αντρέας

Φιλολογικών

 

Αρ

Ονοματεπώνυμο

92

Παναγή Γαβριέλλα

93

Κωνσταντινίδου Ελένη

94

Παναγιώτου Μυριάνθη

95

Λοϊζίδου Βαλεντίνα

96

Τοουλιά Έλενα

Γεωγραφίας

Αρ.

Ονοματεπώνυμο

8

Καπέτης Κωνσταντίνος

9

Τσακανίκα Βασιλική

10

Παντελή Κυριακή

11

Χρίστου Γιάννης

12

Ιακώβου Δήμος

13

Νικολάου Μυριάνθη

Αγγλικών

Αρ.

Ονοματεπώνυμο

71

Γεωργίου Θεόφιλος

72

Χατζηγιάννη Πολίνα

73

Λαζάρου Νικολέττα

74

Αθανασίου Μαρία

75

Καρανικολάου Στράτος

76

Χριστοφόρου Σέργιος

Γαλλικών

Αρ.

Ονοματεπώνυμο

18

Χρίστου Σωτηρούλα Μενελάου

19

Γεωργιάδη Ζωή

20

Παπά Μαρία Οικονομίδου

21

Αλκείδου Νικολέττα

22

Βασιλείου Χαραλαμπία

23

Γούναρη Αιμιλία

24

Πιτσιλλή Ιωάννα

Εμπορικών/Οικονομικών

Αρ.

Ονοματεπώνυμο

131

Παναγή Παρασκευάς

132

Βαλτούδη Γ ιαννάκης

133

Μιχαήλ Ελευθερία

134

Θεοφάνους Παναγιώτα

135

Σόλωνος-Μακλώκλα Ελένη

136

Ευθυβούλου Μαρία

137

Μόρμορη Ανδρούλα

138

Περάκη Παναγιώτα

139

Φράγκου Ελένη

140

Σωτηριάδης Γιαννάκης

141

Παπαντωνίου Χαράλαμπος

142

Κωνσταντίνου Μαρία

143

Παντζιαρής Γεώργιος

144

Χατζηγιαννακού Ανδρέας

145

Χατζηγεωργίου Χρήστος

146

Παύλου Νεόφυτος

147

Νικόπουλλος Ανδρέας

148

Χατζημιχαήλ Θεοδόσιος

149

Δημητρίου Δημήτριος

150

Αδάμου Νικόλαος

151

Ιωακείμ Δημήτριος

152

Τότου Τέρψα

153

Κωνσταντινίδης Σωτήρης

154

Νεοκλέους Σπύρος

155

Αδαμίδης Γιασεμής

156

Παπαντωνίου Μιχαλάκης

157

Χριστοδούλου Μιχαλάκης

158

Γεωργίου Ερατώ

159

Ευσταθίου Μάριος

160

Φιλίππου Ειρήνη

161

Χατζηνικολάου Ελένη

162

Γρηγορίου Γρηγόριος

163

Ζωδιάτης Ανδρέας

164

Στυλιανού Δημητράκης

165

Μυτίδης Στέλιος

166

Βωνιάτης Νίκος

167

Κωνσταντίνου Μάριος

168

Σιαλής Νίκος

169

Βοσκαρής Γ ιώργος

170

Παπαμιχαλόπουλος Μιχάλης

171

Χριστοδούλου Ανδρέας

172

Κωνσταντίνου Σοφία

173

Έλληνας Κώστας

174

Σιημητρά Πανίκος

175

Λιασή Κυριακούλα

176

Θεοδώρου Γεώργιος

177

Καμένος Ανδρέας

178

Ιωάννου Χριστάκης

179

Νικολαίδης Αχιλλέας

180

Σολωμού Νεοπτόλεμος

181

Λαζαρή Φλώρα

182

Σκώττης Αριστοτέλης

183

Χατζημιχαήλ Σταυρούλα

184

Θεοφάνους Αικατερίνη

185

Κωνσταντίνου Μάριος

186

Μελετιέ Γεωργία

187

Παπαγεωργίου Μέμνων

188

Χειλημίνδρης Χριστάκης

189

Χριστοφορίδης Στέλιος

190

Γιαννάκη Μαρίνα

191

Χρίστου Χριστίνα

192

Σωτηρίου Χριστίνα

193

Λοίζου Χριστάκης

194

Ιωάννου Γεωργία

195

Κάτσουρα Κυριακούλα

196

Αντωνίου Στέλλα

197

Παπακυριάκου Γεωργία

198

Παναγίδου Μαρία

199

Ιακώβου Ιωάννα-Γιαννα

200

Κωνσταντίνου-Τορνάρη Ειρήνη

Τέχνης

Αρ.

Ονοματεπώνυμο

29

Αγαθού Σπύρος

30

Ιωαννίδου Άννα

Πληροφορικής/Επιστήμης Ηλεκτρονικών Υπολογιστών

Αρ.

Ονοματεπώνυμο

20

Νεοφύτου Νεόφυτος

21

Χρυσοστόμου Χαράλαμπος

22

Χατζηαντώνης Παναγιώτης

Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής

Αρ.

Ονοματεπώνυμο

13

Λοίζου Δένα

14

Γιάγκου Μαρία

ΜΕΣΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Μηχανολογίας (Γενική)

Αρ. Ονοματεπώνυμο

15

Πέτρου Πέτρος

16

Δημητρίου Δημήτριος

17

Διάκος Ιωάννης

18

Στυλιανού Χαράλαμπος

19

Χαραλάμπους Γεώργιος

20

Στρούθος Δημοσθένης

Ηλεκτρολογία (Γενική)

Αρ.

Ονοματεπώνυμο

14

Μουζούρης Πολύκαρπος

15

Γ ιασεμίδης Άδωνις

16

Πίσινος Γεώργιος

17

Τσολακίδης Πέτρος

18

Ιακωβίδης Στέφανος

19

Ιερείδης Μάριος

20

Δημητρίου Δημήτρης

21

Πατρικίου Μαρία

22

Ματσάγκος Γεώργιος

23

Γλυκύς Στέλιος

24

Χατζηπαντελή Σάββας

25

Σπανούδης Χαράλαμπος

Ηλεκτρολογία (Γενική) (κατάλογος αναπήρων)

Αρ.

Ονοματεπώνυμο

2

Σωτηρίου Δημήτρης

Ξενοδοχειακών (Γενικά) Α5-Α7

Αρ.

Ονοματεπώνυμο

7

Παύλου Τάσος

8

Βρυωνίδου Ρένα Φιλιππίδου

Ξενοδοχειακών (Τραπεζοκομία) Α5-Α7

Αρ.

Ονοματεπώνυμο

5

Κωνσταντίνου Κωνσταντίνος

6

Σωφρονίου Γρηγόρης

Γεωπονίας (Γενική)

Αρ.

Ονοματεπώνυμο

3

Ορφανίδου Παναγιώτα

4

Ζαχαρία Εμμανουήλ

 

 




Comments (0)


This thread has been closed from taking new comments.



Newsletter















1374