Γυμνάσιο Αραδίππου. Μια ακόμη χρονιά γεμάτη επιτυχίες και διακρίσεις


Νιώθοντας μεγάλη χαρά, τιμή και ικανοποίηση εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια, πρωτίστως, στους/στις μαθητές/τριες, που εργάστηκαν ακαταπόνητα και αφιέρωσαν κομμάτι του πολύτιμου ελευθέρου χρόνου τους προκειμένου να προετοιμαστούν κατάλληλα, αποδίδοντας τα μέγιστα. Επιπλέον, στους/στις μέντορες καθηγητές/τριες τους, οι οποίοι/ες στάθηκαν αρωγοί στο πλευρό τους και αθόρυβα, αλλά τόσο υποστηρικτικά τους καθοδήγησαν.

Εκ μέρους της Διεύθυνσης και του Καθηγητικού συλλόγου

1.  ΕΘΝΙΚΗ ΦΑΣΗ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΣΤΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ

  • 1Ο Βραβείο
    Ανδρέου Κωνσταντίνα, Αλαμπρίτης Άγγελος, Χαραλάμπους Γιώργος, Γ8 (GKA-3)

Τους μαθητές καθοδήγησε η Μαθηματικός, κα Κουλέρμου Άντρη.

Η Ομάδα μας εκπροσώπησε την Κύπρο  στην Ευρωπαϊκή φάση του διαγωνισμού.

2.  ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΗΜΕΙΑΣ Γ΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

  • Ανδρέου Κωνσταντίνα, Γ8     Χρυσό (1η Παγκύπρια) Η μαθήτρια θα εκπροσωπήσει την Κύπρο στον Διεθνή Διαγωνισμό Επιστημών Νέων (IJSO)
  • Αλαμπρίτης Άγγελος, Γ8      Αργυρό
  • Χαραλάμπους Γιώργος, Γ8   Έπαινος

Τους μαθητές καθοδήγησε η Χημικός, κα Κουμπάρου Χρυστάλλα. 

3.  ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ IJSO Γ΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 2022

  • Ανδρέου Κωνσταντίνα, Γ8    Χρυσό (5η Παγκύπρια)
  • Πουλής Ανδρέας, Γ3            Χρυσό (6ος Παγκύπρια)
  • Χαραλάμπους Γιώργος, Γ8  Αργυρό
  • Καλυφόματου Λουκία, Γ3    Χάλκινο
  • Αντωνίου Λία Αθηνά, Γ5       Χάλκινο

Τους μαθητές καθοδήγησαν οι Βιολόγοι, κα Σάββα Αλεξάντρα, κα Λουκά Μαρία και κος Φιλίππου Κουμής.

4.  ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ Β΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 2022

  • Μιχαηλίδης Φραγκέσκος, Β2  Χάλκινο

    Τον μαθητή καθοδήγησε ο Βιολόγος, κος Φιλίππου Κουμής.

5.  ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ Α΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΘΕΟΦΡΑΣΤΟΣ 2022

  • Λιβίτζιη Παναγιώτα, Α7   Χάλκινο
  • Πραξιτέλους Πάρης, Α1   Έπαινος
  • Ανδρέου Ιωάννα, Α3 Έπαινος

Τους μαθητές καθοδήγησε η Βιολόγος, κα Λουκά Μαρία.

6. 17η ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΦΥΣΙΚΗΣ Γ΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ  2022

  • Χαραλάμπους Γιώργος, Γ8 Αργυρό
  • Αλαμπρίτης Άγγελος, Γ8    Αργυρό
  • Ανδρέου Κωνσταντίνα, Γ8   Χάλκινο

     Τους μαθητές καθοδήγησε η Φυσικός, κα Ανδρέου Μαρία.

7.  17η ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΦΥΣΙΚΗΣ Β΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ  2022

  • Κυριάκου Παντελής, Β7  Αργυρό

     Τον μαθητή καθοδήγησε η Φυσικός, κα Χρυσοστόμου Χριστίνα.

8.  17η ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΦΥΣΙΚΗΣ Α΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ  2022

  • Λιβίτζιη Παναγιώτα, Α7  Αργυρό

    9.  10η ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ-ΑΣΤΡΟΦΥΣΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ  2022
  • Ανδρέου Κωνσταντίνα, Γ8 Χάλκινο

    10.  ΙΕ΄ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΙΕΡΑΣ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ

       Δημιουργία Ενημερωτικών Μέσων

  • Ανδρέου Κωνσταντίνα, Γ8     2Ο Βραβείο

     Τη μαθήτρια καθοδήγησε ο Θεολόγος, κος Πούλιος Γεώργιος.

11.  ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 2022 3Ο Βραβείο

  • Ανδρέου Κωνσταντίνα, Αλαμπρίτης Άγγελος και Χαραλάμπους Γιώργος, Γ8
  • Κωνσταντίνου Σωτήρης, Μάρκου Βασίλης, Β7 
  • Μεσαρίτου Πάρπου Μαρία,
  • Ελευθερίου Πάρης, Α3
  • Λιβίτζιη Παναγιώτα, Κσένιγια Μαρακχόβσκαγια, Α7  

Τους μαθητές καθοδήγησε η Μαθηματικός, κα Κουλέρμου Άντρη.

12.  2022 SCYENCEFAIR3Ο Βραβείο

  • Ανδρέου Κωνσταντίνα, Γ8
  • Ιωάννου Ανδρέας, Μιχαηλίδης Φραγκέσκος και Χριστοφή Όμηρος, Β2
  • Ορφανίδη Καρολίνα,  Τοφφή Γεωργία  και Φικάρδου Άντρεα, Β2
  • Ευαγγέλου Αντωνιέτα, Α8

    Τους μαθητές καθοδήγησε ο Βιολόγος, κος Φιλίππου Κουμής.

13.  ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Έπαινος

  • Αλαμπρίτης Άγγελος, Γ8
  • Χαραλάμπους Γιώργος, Γ8
  • Μεσαρίτη Πάρπα Μαρί, Β5                                                                                
  • Λιβίτζιη Παναγιώτα, Α7
  • Κσένιγια Μαρακχόβσκαγια, Α7

Τους μαθητές καθοδήγησε η ομάδα Μαθηματικών του σχολείου μας.

14.  ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

  • Χαραλάμπους Γιώργος, Γ8   Έπαινος
  • · Λιβίτζιη Παναγιώτα, Α7 Έπαινος   

Τους μαθητές καθοδήγησε η ομάδα Μαθηματικών του σχολείου μας.




Comments (0)


This thread has been closed from taking new comments.




Newsletter










1582