Αποτελέσματα Παγκύπριου Μαθητικού Διαγωνισμού Ολοκαυτώματος 2021-2022


«Τιμή στα θύματα του Ολοκαυτώματος - Μάχη ενάντια στον αντισημιτισμό» 
Διευθυντές/Διευθύντριες,
Δημόσιων και Ιδιωτικών Σχολείων,
Μέσης Γενικής και
Μέσης Τεχνικής και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης

Θέμα: Αποτελέσματα και Τελετή Βράβευσης Παγκύπριου Μαθητικού Διαγωνισμού Ολοκαυτώματος 2021-2022 «Τιμή στα θύματα του Ολοκαυτώματος - Μάχη ενάντια στον αντισημιτισμό»

Α. Αποτελέσματα Διαγωνισμού

Σας ενημερώνουμε ότι τα αποτελέσματα του Παγκύπριου Μαθητικού Διαγωνισμού Ολοκαυτώματος 2021 -2022 με θέμα, «Τιμή στα θύματα του Ολοκαυτώματος - Μάχη ενάντια στον αντισημιτισμό», ο οποίος προκηρύχθηκε τον Οκτώβριο του 2021, έχουν ως ακολούθως:

              ΓΥΜΝΑΣΙΑ

1ο Βραβείο

Κοκκινόφτα Ελένη, Γ4

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Στυλιανού Ελισάβετ

Γυμνάσιο Πόλης Χρυσοχούς

1ο Βραβείο

Παφίτης Στέλιος, Γ 4

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Βαρνάβα- Βασιλοπούλου Ελένη

Γυμνάσιο

Σταυρού

1ο Βραβείο

Έλληνας Αλέξης, Γ 4 Γεωργίου Νικολέττα, Γ6 Αντωνίου Στέφανος, Γ7 Νικολάου Νικόλας, Γ7

Γυμνάσιο

Αρχαγγέλου

Λακατάμειας

 

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Χριστοδούλου Έλενα

 

2ο Βραβείο

Ηρακλέους Χρίστος, Γ3

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Νικολάου Μαρία

Γ υμνάσιο Διανέλλου και Θεοδότου

2ο Βραβείο

Παπακυριακού Μαρία-Σταυριανή, Γ1 Μακρυνικόλα Άντρεα, Γ1

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Νεοφύτου Εύη

Περιφερειακό Γυμνάσιο Πέρα Χωρίου Νήσου

2ο Βραβείο

Λάμπρου Ειρήνη, Γ6 Γαβριήλ Μέλανη, Γ6 Κωνσταντίνου Γερασιμίνα, Γ6 Σολωμού Φρύνη, Γ6

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Χαραλάμπους Ελίνα

Γυμνάσιο Λατσιών

3ο Βραβείο

Χαραλάμπους Αντριάνα, Γ4

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Τσιάρτα Γεωργία

Γυμνάσιο Αγίου Βασιλείου

3ο Βραβείο

Χρίστου Μιχάλης, Γ3 Κυριάκου Βαγγέλης, Γ3 Μιχαηλίδου Χλόη, Γ3 Μιχαηλίδου Δανάη, Γ3

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Παφίτη Άννα

Γυμνάσιο

Κωνσταντινουπόλεως

3ο Βραβείο

Κακουρή Αγγελική

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Μηλιώτου Νικολέτα

Ιδιωτική Σχολή «Φόρουμ»

Έπαινος

Χόπλαρου Μαρία, Α4

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Ιωάννου Έλενα

Γυμνάσιο Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου Λακατάμεια

Έπαινος

Παπαθεμιστοκλέους Αγγελίνα, Γ3

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Κυριάκου Στέλλα

Γυμνάσιο Νεάπολης

Έπαινος

Αριστοτέλους Ελίτα, Γ2 Αναγιωτού Αντριάνα, Γ2 Μιλτιάδους Χρυστάλλα, Γ2 Παύλου Νικολέττα, Γ2

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Δημητρίου Χριστιάνα

Γυμνάσιο Αγίου Ιωάννη

Κ. Πολεμιδιών

Έπαινος

Χριστοδουλίδης Παναγιώτης, Β1

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Στρατουρά Μαρία

Περιφερειακό Γυμνάσιο

Κοκκινοτριμιθιάς

Έπαινος

Παναγή Παντελίτσα, Γ2

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Λαππά Χρυστάλλα

Γυμνάσιο «Βεργίνα»

             ΛΥΚΕΙΑ

1ο Βραβείο

Κόκκινου Άντρεα, Β32

Υπεύθυνος Καθηγητής: Βήτας Δημήτρης

Λύκειο Κύκκου Α'

1ο Βραβείο

Ηροδότου Μαρία, Γ11

Οικονομίδου Ειρήνη, Γ11

Καζαμία Άντρεα, Γ32

Ξυδάς Αντρέας, Γ32

Χριστοφίδης Αίαντας, Γ32

Υπεύθυνες Καθηγήτριες: Δημητρίου Έλενα,

Ντακούλα Μαρία

Λύκειο Λινόπετρας

1ο Βραβείο

Χαραλάμπους Μαρίνα, Β02

Υπεύθυνος Καθηγητής: Ποτσίδης Χρίστος

Λύκειο Γ ιαννάκη Ταλιώτη

Γεροσκήπου

2ο Βραβείο

Κανάκη Χάρις, Β33

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Κατσιάρη Παρασκευή

Λύκειο Δασούπολης

2ο Βραβείο

Φωτίου Εφραιμία, Γ15

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Παναγή Καλλιόπη

Λύκειο Αραδίππου

2ο Βραβείο

Βάγκαλη Ιωάννα, Β6

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Χαραλάμπους Βασιλική

Λανίτειο Λύκειο

3ο Βραβείο

Ζουμπουλίδου Σοφία, Β02

Υπεύθυνος Καθηγητής: Ποτσίδης Χρίστος

Λύκειο Γ ιαννάκη

Ταλιώτη

Γεροσκήπου

3ο Βραβείο

Έλενα Τζέλλου, Γ31

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Χριστοφή Δέσποινα

Λύκειο Αγίου Γ εωργίου Λάρνακας

3ο Βραβείο

Ζαχαριάδη Μαρία, Ε5

Υπεύθυνος Καθηγητής: Λοϊζίδης Αντώνης

Ιδιωτική Σχολή «Φόρουμ»

Έπαινος

Κυριάκου Μαρία, Α11 Βαφέας Μάριος, Γ11 Σαζείδη Ανθή, Γ21 Ελευθερίου Γ αβριέλα Γ21

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Παναγιώτου Μαρία

Λύκειο Ιδαλίου

Έπαινος

Ιωάννου Ειρηναίος, Γ31 Πέτρου Μηνάς, Γ32

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Μάκη Μαρία

Λύκειο Βεργίνας

Έπαινος

Παναγή Παναγιώτης, Γ12 Κέλπη Δήμητρα, Γ12 Αναστασίου Σταύρη, Γ12

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Ανδρούτσου Παναγιώτα

Περιφερειακό Λύκειο Αποστόλου Λουκά Κολόσσι

Έπαινος

Τυρίμου Βαλεντίνα, Γ12

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Συμεού Ρεβέκκα

Λύκειο Αρχαγγέλου

«Απόστολος Μάρκος»

Β. Τελετή Βράβευσης

Η Τελετή Βράβευσης θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 29/06/2022, ώρα 09:30 π. μ., στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του ΥΠΠΑΝ, στην παρουσία του Υπουργού Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας κ. Πρόδρομου Προδρόμου και της Α.Ε. του Πρέσβη του Ισραήλ στην Κύπρο, κ. Oren Anolik.

Στην Τελετή, καλούνται να παρευρεθούν οι μαθητές/-τριες που έχουν διακριθεί, ένας συνοδός καθηγητής/-τρια που είχε την ευθύνη του Διαγωνισμού και ένας εκ των δύο γονέων/κηδεμόνων των μαθητών. Παρακαλούνται οι μαθητές/-τριες να προσέλθουν στην Τελετή βράβευσης φορώντας την επίσημη στολή.

Παρακαλείστε όπως αποστείλετε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ([email protected]), ή τηλεφωνικώς στο 22800903, το αργότερο μέχρι την Τρίτη 21/06/2022, τα ονόματα των καθηγητών/-τριών και τον ακριβή αριθμό των μαθητών/-τριών που θα παρευρεθούν στην εκδήλωση.

Δρ Νικόλας Γιασουμής                                           Δρ  Ηλίας Μαρκάτζιης
Αν. Διευθυντής Μέσης Γενικής                               Διευθυντής Μέσης Τεχνικής και Επαγγελματικής
Εκπαίδευσης                                                          Εκπαίδευσης και Κατάρτισης
                                                                              




Comments (0)


This thread has been closed from taking new comments.




Newsletter










691